středa 22. února 2017

Recenze: Roztomilé malé lhářky

Autorka: Sara Shepard
Nakladatelství: BB/art
Série a díl:  Roztomilé malé lhářky, díl .1
Rok vydání: 2006 (orig), 2011 (cz)
Žánr: young adult 
Počet stran: 264

Recenze:
O prázdninách jsem se zase rozhodla zkouknout nějaký ten seriál. Rozhodla jsem se pro Prolhané krásky (nebo prostě Roztomilé malé lhářky) a hrozně moc jsem se do něj až po uši zamilovala! No a tak mě napadlo, co si takhle přečíst i knihy? :) Pak ale nastal menší problém.. kniha už se neprodává, naštěstí na bazarech ještě něco bylo.. Jinak berte tuhle recenzi i něco jako takové porovnání se seriálem. 

Čtveřice bývalých kamarádek Spencer, Emily, Aria a Hanna se rozpadla, protože jejich hlavní spojovatelka Alison už před roky zmizela a pořád po ní nikde není ani stopa. Jenže někdo začíná naší čtveřici posílat textovky, kde jsou jejich největší tajemství, která znala jen Alison a nikdo jiný. Navíc, ten někdo se podepisuje A.!

Hodně jsem se těšila na knihu plné záhady, tak jak je to i u seriálu, ale když je kniha tak tenoučká, je jasné že jedné sérii, která má 22 epizod se rozhodně nevyrovná. Představte si to doslova asi takhle, tenhle díl byl pouze první epizoda první série, takže jsem fakt zvědavá na další díly! :P 

Tenhle díl byl prostě takový úvodní, poznali jsme problémy hlavních postav a tak nějak jsme se seznámili s celou situací, každopádně pro mě to nebyla žádná novinka, jelikož jsem všechno už věděla ze seriálu. Byla jsem taky docela zmatená, protože kdo má v seriálu blond nebo hnědé vlasy tady to má přesně naopak.. ano, blonďatý Ezra a Emily, takže jsem se ve své mysli radši držela seriálu. 

Ale autorka píše chytlavě a asi to taky bude tím, že se tu nemazlí z nějakými lyrickými popisy, prostě rychle, stručně a občas napínavě! Navíc zase po nějaké době nečtu takové šest set stránkové knihy, ale tenoučké knížečky, takže zatím vážně pohodová četba (dokud do samozřejmě nezačne nějak více gradovat v dalších dílech!). 

Jedna věc mi na knize fakt hrozně vadí a to je čas, který mi přijde v seriálu o hodně reálnější. V knize se totiž Alison ztratila v osmé třídě a to jí mohlo být tak čtrnáct? A jsou to tři roky od jejího zmizení, což je hrozně dlouhá doba a rok v seriálu mi přijde o hodně lepší. Navíc, když k tomu připočítám všechny ty kluky z Alisoniny minulosti, ale i ostatních, tak by určitě prospělo o dva roky děj posunout. 

Tenhle díl zatím nebyl nějaká pecka a nic moc se v něm nedělo, každopádně se to četlo rychle a nijak mě to tedy nezdržovalo. Neberte to tak, že se mi díl nelíbil, líbil se mi, jen to chce si schovat nějaké ty hvězdičky na dalších 16 dílů! :D Takže já se teď jdu pustit do dalšího dílu.. 

6/10

8 komentářů:

 1. Kdo jim propadne, ten jim propadne, co? :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně :D jsem celá napjatá, jak to dopadne :P

   Vymazat
 2. Také jsem nejdříve viděla seriál - na který pořád koukám - a až potom četla knihu. A to je dle mého názoru chyba. Kniha je dobře napsaná, zajímavý námět, ale prostě jsem už byla zamilovaná do seriálu a knihy mě nebavily. Tuším, že jsem přečetla asi tři díly a pak to vzdala. Snad to ty vydržíš déle :)

  http://katiehoral.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. O seriáli som už čo-to počula, kamarátka ho sleduje, ale ja som sa k nemu zatiaľ nedostala. Možno si niekedy pozriem pár častí a uvidím :-) Čo sa týka knihy, prekvapuje ma, že seriál je na tom lepšie, každopádne je fajn, že to bolo dobré čítanie :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to zkus, pár dílů úplně stačí k tomu, aby tě to pohltilo :D jinak mám za sebou už druhou sérii a prostě.. myslím, že bych mohla být detektiv :P

   Vymazat
 4. Všichni kolem mě seriál chválí, ale já se nějak nemůžu dokopat ke stáhnutí :D Nicméně vím, že po knize nešáhnu. Většinou knižní seriálové předlohy mě zklamou. Třeba The witches of east end, to bylo taky takové zvláštní :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není třeba stahovat, v pohodě najdeš i jen tak na internetu! Jinak já už jsem knižní verzi vzdala, strašně moc mě nudila a žádné novinky :P

   Vymazat

Za každičký komentář jsem nesmírně ráda! :)