sobota 30. září 2017

The Hearts We Sold

Autorka: Emily Lloyd-Jones
Nakladatelství: Little Brown Books, 2017
Počet stránek: 381
O českém překladu jsem zatím neslyšela

Kniha se ke mně dostala díky srpnovému owlcrate boxu, který jsem poprvé v mém životě vyzkoušela, a abych pravdu řekla, byla jsem velmi zklamaná z věcí, které obsahoval. Teď ale zpátky ke knize, protože ta mě svou anotací velmi zaujala.

Vítejte ve světě, kde se vám může splnit snad skoro každé přání, pokud uzavřete dohodu s démonem, který si jako svou daň vybírá při nejlepším vaší končetinu nebo prst.
Dee si nikdy nemyslela, že by i ona mohla uzavřít takovouto dohodu, ale teď udělá vše proto, aby už nadále nemusela žít se svými rodiči, kteří jí nepodporují v jejích zájmech, a aby mohla vystudovat svoji vysněnou školu, na kterou bohužel nemá peníze. Démon chce ale tentokrát něco víc něž jen končetinu...

Dee ale nenarazila pouze na démona, ale rovnou i na pár dalších bezsrdcích lidí v jejím věku, kteří společně musí zabránit nezvaným příšerám, aby se dostala na na Zemi, což je mnohdy až smrtelně nebezpečný úkol.


To zní opravdu zajímavě, že? Bohužel potenciál tak skvělého a originálního nápadu se mi zdál málo využitý, což byla u této knihy obrovská škoda. Autorka si mohla maličko více pohrát s dějem, udělat příběh mnohem více napínavější a akčnější po delší dobu něž byl. 

Naštěstí tu bylo pár postav, které jsem si velmi brzy oblíbila. Jednou z nich byl James, bez srdce, umělec, který chce aby zanechal na světě nějaký odkaz, a aby i po jeho smrti lidé pořád věděli, kdo byl. A talent, to bylo to, za co své srdce vyměnil. Vážně... James si mé srdce získal ihned na začátku a ani nevím čím to bylo, ale přišel mi prostě jako fajn sympatický a milý kluk. Stejně tak jsem si oblíbila Dee a její spolubydlící Gremmu, která měla spoustu vtipných a sarkastických hlášek, které v knihách prostě miluju.


Do knihy jsem se poměrně rychle začetla a dlouhou dobu jsem čekala na nějakou větší akci, která se dostavila až mnohem později a stránky před ní mi bohužel nic moc nedali a spíše jsem se v příběhu ztrácela.
Nevím, jestli to bylo mou angličtinou nebo autorkou, ale mnoho věcí a teorií jsem si musela domýšlet, protože v knize nebyly moc dobře nebo vůbec vysvětleny (naštěstí mi moje malá teorie dávala smysl). 

Ach, ten konec, ten byl opravdu dobrý, zároveň smutný, srdcervoucí a prostě nečekaný. Nejradši bych za tuto část asi autorce utrhla hlavu nebo tak něco, i když to byla asi jedna z nejlepších částí její knihy. Pořád jsem si říkala to nemůže být pravda, vždyť ono se to ještě nějak spraví, ale ne, ne, ne, ne.


Knížku bych tedy označila za takové oddechovější čtení, ve kterém je velmi originální fantasy nápad spojený s romantikou. Jen si nejsem moc jistá, zda by tato kniha byla úplně vhodná pro nějakého začínajícího čtenáře s angličtinou, ale zkusit to můžete a uvidíte, přinejhorším si knihu necháte na později:)

7/10
Četli jste tuto knihu nebo si ji chcete přečíst?
Co na ní říkáte?
Jessmí

1 komentář:

  1. Kniha zní skvěle a podle mě i docela originálně. Škoda, že nedokážu číst v angličtině, ale snad tu někdy vyjde. Někdy brzy :)

    OdpovědětVymazat

Za každičký komentář jsem nesmírně ráda! :)